Akademi Mevzuat Forumları

  • Yazar
    Cevap
  • burakates
    Yazar
      Genel

      Merhaba,

      ankara’da alanımda doktoraya yeni başladım ve başka bir ilde 33/a maddesi kapsamında araştırma görevlisi olarak çalışıyorum. doktora yaptığım üniversite 35.madde ile oraya transfer olmamı istiyor. Ben de bunu yapmak istiyorum ancak çalıştığım üniversitenin buna izin verip vermeme yetkisi var mı onu bilmiyorum. Ben 35.maddeden faydalanmak istiyorum desem ve bu konuda dilekçe versem bana gidemezsin diyebilirler mi?

      Teşekkür ederim.

      #5784
      Admin
      Yazar
        Genel
        Tarihli burakates Gönderisinden Alıntı:

        Merhaba,

        ankara’da alanımda doktoraya yeni başladım ve başka bir ilde 33/a maddesi kapsamında araştırma görevlisi olarak çalışıyorum. doktora yaptığım üniversite 35.madde ile oraya transfer olmamı istiyor. Ben de bunu yapmak istiyorum ancak çalıştığım üniversitenin buna izin verip vermeme yetkisi var mı onu bilmiyorum. Ben 35.maddeden faydalanmak istiyorum desem ve bu konuda dilekçe versem bana gidemezsin diyebilirler mi?

        Teşekkür ederim.

        Hayırlı olsun,
        35. Madde görevlendirmesi için bağlı olduğunuz üniversitenin “İş yoğunluğu, hizmet gerekleri” gibi gerekçeler dolayısıyla takdir hakkı mevcuttur. Ancak bu iddianın gerçek ve samimi olması gerekmektedir.
        Doktora eğitimi için bağlı olduğunuz üniversitede yeterli altyapı ve laboratuvar ortamının olmaması, Görevlendirmenin doktora programı için önemli veya zaruri olması, danışmanın olumlu görüşü vb. hususlar görevlendirme talep ederken iddianızı güçlendirebileceğiniz hususlardır.

        #5785
      2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
      • Bu konuya cevap yazmak için giriş yapmanız gerekmektedir.